ART / Etchings etc / Etching 15816086
nr 1581 6086
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Wilhelm Tupy (1875-1972), Austria. Vy över kornhamnstorg. Signerad och dated 1930. Image dimensions: 56x49 cm, outer dimensions including frame: 73x65 cm,
ETCHING, Vy över Kornhamnstorg. Signerad och daterad 1930. Bildmått: 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x65 cm
Wilhelm Tupy, painter, born 1875, dead 1972.
SEK 100
Monday November 27 2023
at 18:26:12
25/11 05:03:25